© Copyright
Wszystkie fotografie na tej stronie i prawa do nich należą do ich twórcy. Fotografie nie moga być kopiowane, drukowane ani zmieniane bez pisemnej zgody fotografa który je wykonał.
Nauka fotografii
fotobelfer.pl
ratowniczka pod wodą i pływak
 
Ratowniczka pod wodą
 
Fotografując pod wodą należy starannie przygotować się do sesji. Trzeba zadbać o wszystkie szczegóły, bo pod wodą trzeba działać szybko i sprawnie. Ale życie czasami przynosi niespodziewane sytuacje i trzeba improwizować.
 
Postanowiłem sfotografować ratowniczkę w stroju służbowym pod wodą. Pod ubraniem ma pas balastowy z sześcioma kg ołowiu, aby nie wypływała i mogła pewnie stać na dnie. Założyłem, że jako ratowniczka nie da się utopić. Pomysł był na symetryczną kompozycję. Miała stanąć na środku toru, na czarnej linii. Trochę ją zniosło na lewo, a do tego pojawił się szybki pływak, który uparł się pływać akurat na tym torze. Nie było innej rady jak wyczekać aż pływak znajdzie się w dobrym miejscu kadru. Miałem też nadzieję, że ratowniczka nie zwieje mi pooddychać. Czasami trzeba błyskawicznie zmieniać plan.
zdjęcie podwodne Edyta w Piechcinie
 
Słońce w Piechcinie.
 
Taniec na szatfach
 
Poszukiwania modelki pod wodę
 
Agnieszkę tańczącą na szarfach znalazłem w Free Art Fusion. Oprócz szarf potrafi też zatańczyć na kole zawieszonym na linie. Zabrałem Ją pod wodę, zobacz ci z tego wynikło: Agnieszka pod wodą